WIST PREZESA.

To prawda, że zmiana na stanowisku premiera z Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego dokonana 12 grudnia 2017 r.  nie została dostatecznie wytłumaczona przez  Prezesa. Niemniej jednak nie była działaniem przypadkowym, co potwierdza analiza wydarzeń ostatnich miesięcy.

Prezes jest zdecydowanym przeciwnikiem politycznego i ideologicznego uzależnienia od Niemiec, które posługują się jak dobry kowal cęgami w postaci instytucji UE, przede wszystkim  zaś używają Komisji Europejskiej. A jeżeli mówimy o Niemcach, to od razu trzeba brać pod uwagę Rosję, ponieważ miłość Niemiec do Rosji po 1945 roku jest bezgraniczna, i co więcej odwzajemniona. W tym miłosnym uścisku dwóch naszych sąsiadów dla Polski nie ma wiele miejsca. Rząd Beaty Szydło przez dwa lata nie wykazywał woli poddania się  pod niemiecki but w kwestii polityki migracyjnej i reform sądowych. Prezes skalkulował, że mocny atak na Polskę Angela Merkel przypuści po wygranych  we wrześniu 2017 r. przez CDU/CSU wyborach do Bundestagu. O wygranej wyborów mówiły wszystkie sondaże, więc można było przyjąć to za pewnik.

Dalej, Prezes  mógł wziąć pod uwagę okoliczność, że  po podpisaniu przez Lecha Kaczyńskiego Traktatu lizbońskiego od 2009 r. suwerenność Polski w UE jest sprawą względną, ponieważ Traktat ten pogłębia postanowienia Traktatu z Maastricht z 1993 r., na mocy którego UE z konfederacji państw przechodziła w  formę federacji, czyli państwa z jednym kierownictwem – Komisją Europejską. W tej nowej UE po Traktacie lizbońskim całkiem możliwe jest dyscyplinowanie w dowolnym obszarze państw członkowskich, które nie chcą słuchać mądrości płynących z Berlina i Paryża. Słowem – obecna sytuacja, kiedy to Polsce Komisja Europejska grozi represjami na podstawie  art. 7 Traktatu, nie jest jakimś matrixem, tylko realnością wynikającą z przyjętych zapisów Traktatu lizbońskiego. Nawiasem mówiąc, jak nisko żeśmy jako państwo upadli, jeśli KE chce Polskę karać za ustawy dotyczące sądownictwa, które nawet jeszcze nie weszły w życie.

Prezes musiał też wziąć pod uwagę, że   zawetowanie w lipcu 2017 r. przez prezydenta A. Dudę ustaw o SN i KRS oznaczało wolę politycznego usamodzielnienia się Prezydenta i prowadzenie przez niego polityki niekoniecznie zbieżnej z wizją Prezesa. Prezydent pokazał swą niechęć wobec Z. Ziobry i wobec A. Macierewicza, czyli tym samym pokazał swą wrażliwość  na głosy opozycji, która swej wrogości wobec tych dwóch ministrów nie ukrywała. Nie bez znaczenia dla oceny zachowania A. Dudy przez Prezesa był fakt, że zawetowanie ustaw o SN i KRS nastąpiło po 45-minutowej rozmowie Prezydenta z A. Merkel.

Prezes doszedł do wniosku, że należy przestać liczyć w 100 % na Prezydenta w dalszym reformowaniu kraju. Zdał sobie sprawę, że  jego własne pole manewru znacznie się zawęziło. Prezes uznał, że w obliczu planowanego przez Niemcy i Francję ataku na Polskę musi dokonać przegrupowania. Kierunek mógł być tylko jeden – odwołanie się w tej gęstniejącej sytuacji do Stanów Zjednoczonych.  A USA to nie tylko D. Trump, ale przede wszystkim amerykańscy Żydzi, którym  Trump od zakończenia wyborów nie szczędzi dowodów swej sympatii.  Najwidoczniej już nie pamięta, jak w kampanii wyborczej stwierdził, że nie potrzebuje żydowskich pieniędzy, bo ma własne.

Wzmocniona kuratela amerykańska nad Polską musiała być zaznaczona przez zmianę wizerunkową polskiego rządu. Prezes już we wrześniu postawił na M. Morawieckiego, który poleciał do Stanów w towarzystwie brytyjskiego Żyda Jonny’ego Danielsa, prezesa fundacji From the Depths, prezentującego się w mediach jako polonofil. W Stanach Morawiecki odbył szereg rozmów politycznych. Pokazał się w w środowisku żydowskich bankierów, czego konsekwencją była deklaracja JP Morgana o otwarciu banku w Warszawie. Na warszawskiej uroczystości wręczania odznaczeń im. Żabińskich, M. Morawiecki ujawnił swoje żydowskie pochodzenie. Wizerunek przyszłego premiera został pospiesznie opinii publicznej nakreślony, ale miał same mocne strony: Mateusz Morawiecki to syn Kornela – niezłomnego przywódcy „Solidarności Walczącej” z lat 80-tych XX w., to polski patriota o żydowskich korzeniach, ale światowiec, były bankier,  ale z sukcesami w walce z mafiami  VAT-owskimi, jakie odniósł jako wicepremier polskiego rządu. Nie można mieć AD 2017 lepszych rekomendacji, aby zostać polskim premierem.

Kierunek polityki zagranicznej rządu M. Morawiecki ujawnił już w przemówieniu 12 grudnia w Sejmie, kiedy ani razu nie wymienił Niemiec i Chin, potwierdził, że najważniejszy sojusznik Polski to USA, a polskie zainteresowanie zewnętrzne to Grupa Wyszehradzka, Trójmorze, Ukraina, Gruzja. Jeśli idzie o UE, to oświadczył, że nie zrezygnujemy za naszej tożsamości. Merytoryczne przygotowanie do nowej roli M. Morawiecki pokazał podczas odpowiedzi na zaczepki opozycji. Nie wdał się w pyskówkę, czyli wymianę złośliwości, tylko z wyżyn wiedzy, jaką posiada premier,  odpowiedział im w takim stylu, jakby miał przed sobą mędrców zatroskanych o byt ojczyzny, a nie sforę nienawistników i półgłówków.

Walec unijny, który ma przygnieść Polskę,  jest bezlitośnie popychany przez A. Merkel i E. Macrona. Działania te z szaloną determinacją wspierają polscy volksdeutsche z PO, Nowoczesnej, KOD-u, Ubywateli RP,  celebryci i „autorytety moralne” spod znaku „GW”, „Newsweeka”, TVN, czy postacie typu L. Wałęsa, zwolennicy przyłączenia Polski do Niemiec. Rdzeniem tej totalnej opozycji  są rozwiązane w 2006 roku przez A. Macierewicza Wojskowe Służby Informacyjne  i zwerbowana przez nie w ciągu 16 lat ich legalnej działalności w RP agentura umieszczona w mediach i sądownictwie. Merkel na razie ma sama kłopoty, ponieważ od wyborów we wrześniu 2017 r. nie może sklecić koalicji do rządzenia Niemcami. Macron dostał prztyczka w nos od własnego rządu, ponieważ to z rządu wyszła wiadomość, że caracalle, których zakupu Polska odmówiła,  mają znikomą wartość bojową. Wiadomość pojawiła się tuż przed szczytem w Brukseli, podczas którego E. Macron rozmawiać miał z M. Morawieckim – spodziewam się, że z założonej pozycji wyższości. Nie sądzę, aby taka kompromitująca Macrona wiadomość mogła się pojawić bez pomocy naszych amerykańskich przyjaciół.

M. Morawiecki oświadczający w mediach, że nie jesteśmy w UE petentem i UE nie będzie nam mówić, jak ma wyglądać nasze sądownictwo, wyraźne stawia sprawę na ostrzu noża. Jeśli to robi, to jest pewien amerykańskiego wsparcia. Po raz kolejny komunikuje to A. Merkel i E. Macronowi, ale – jak pokazuje niedawna historia – szybkie rozumowanie nie jest ich mocną stroną. Przykładowo A. Merkel dopiero po 11 miesiącach od zaproszenia w dniu 5 września 2015 r. ludów Afryki i Azji do Niemiec przyznała, że mogą istnieć związki między falami przybyszów a  atakami terrorystycznymi. Na świadomość A. Merkel prędzej wpłynąłby raport BND,  że Prezesowi udało się „odwrócić” część pozostającej na niemieckiej służbie polskojęzycznej agentury.  „Odwrócenie” mogłoby polegać na tym, aby b. WSI poszło na służbę do Amerykanów zamiast służyć Niemcom. Czy Prezes się na pewne kroki w tej kwestii zdecyduje, zobaczymy po tym, jaki będzie skład rządu M. Morawieckiego.

Za to amerykańskie wsparcie przeciw Niemcom i Rosji przyjdzie Polsce płacić. Nie tylko poprzez przyzwolenie na pasożytowanie agenturze na organizmie Rzeczypospolitej. Nie tylko w ten sposób, że Amerykanie pozwolą nam zakupić za ciężkie pieniądze rakiety patriot. Chodzi o sprawę znacznie poważniejszą, o uregulowanie przez Polskę żydowskich roszczeń do mienia bezspadkowego, które wyceniono na 65 mld $. Tego żądają od dawna Żydzi amerykańscy, a do żądań dołączył także rząd Izraela. Czyli wraca w szalonym tempie temat, który w marcu 2017 r. Prezes w wypowiedzi na YouTube określił jako bardzo odległy, wręcz mało rzeczywisty, bo nie oparty na zasadach prawa.

Jeżeli Prezes we wrześniu 2017 r. zdecydował się na wzmożoną opiekę amerykańską, to czy można sądzić, że Żydzi, którzy trzęsą światową polityką,  za darmo nas obronią przed Niemcami i Rosją? Wiadomo, że nie. A dalej. Czy to naprawdę kosztuje to u nich tylko 65 mld $?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s